İngilterede Görülmesi Gereken Yerler

İngiltere eğitim için en çok tercih edilen ülkelerden biridir, Ingiltereye eğitim için giden öğrenciler bu muhteşem ülkede eğitimin dışında kalan vakitlerini ülkeyi gezmek ve yakından görmek için harcarlar. İngiltere’de öğrencilerin gezip görebilecekleri çok fazla yer ve mekan vardır. Çok büyük bir ülke olmayan İngiltere alışveriş merkezleri, restoranları, galerileri ve müzeleri ile tam bir kültür ve eğlence cennetidir. İngiltere’ye eğitim almak için giden öğrencilerin ülkede mutlaka görmeleri gereken yerlerin bir listesini hazırladık.

Londra: İngiltere’de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında Londra şehri gelmektedir. Bir ziyaretçi için Londra muhteşem bir yerdir, heyecanlı ve görkemli mimarisi ile her yıl milyonlarca turisti çekmektedir. Londra’da görülmesi gereken yerler başlı başına bir liste olmaktadır aslında.

London Eye, Buckingham Sarayı, Soho, Hyde Park, British Museum, Big Ben, Trafalgar Square, Tate Modern, London Bridge ve Tower Bridge şehrin simgelerinden mekanlardır ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

Windsor Castle: Londra’ya yakın bir konumda bulunan kale halen kraliyet ailesi tarafından kullanılmaktadır. 13 dönümlük arazisi ile dünyada suan aktif olarak kullanılan en büyük kaledir.

Stonehenge: 5000 yıldan beri var oldukları düşünülen taşların kim tarafından hangi amaçla dikildikleri halen bir gizem konusudur. 1980 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak korunmaya alınan bölge İngiltere’de her yıl onbinlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Bath: Küçük bir şehir olan Bath, Roma hamamları ile oldukça eski bir tarihe sahiptir. Doğal sıcak su kaynakları ile yüzyıllardır ünlü olan şehir 1987 yılında Dünya Mirası olarak korunmaya alınmıştır. Tüm şehir tarihi yapılarla doludur ve yeşil görüntüsü ile oldukça güzel bir görüntüye sahiptir. Dünyaca ünlü yazar Jane Austen’in evinin de bulunduğu şehir turistik açıdan oldukça çekicidir.

Royal Pavillion: Brighton şehrinde bulunan saray, Hint mimarisi ile oldukça etkileyici bir görüntüye sahiptir. Kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak bilinen yapı Brighton şehir merkezinde rahatlıkla ulaşılabilecek bir konumdadır.

Canterbury: Tam bir kaleler ve harabeler şehri olan Canterbury, meşhur şairlere ve yazarlara ev sahipliği yapmış bir şehirdir. İngilterenin en eski katedraline ev sahipliği yapan şehirde mimari açıdan görüşmesi gereken ve dünya mirası listesinde olan tarihi yapılar bulunmaktadır.

Polperro: İngilterenin güneyinde Cornwall’un doğusunda bulunan küçük bir balıkçı kasabasıdır.Tatilcilerin en uğrak bölgelerinden olan güney batı sahillerinin aksine Polperro halen bozulmamış doğal yapısı ve şirin görünümü ile müthiş bir manzaraya sahiptir.

Glen Nevis: İngiltere’nin kuzeyinde İskoçyada bulunan bu müthiş doğal alan aynı zamanda İngiltere’nin en yüksek dağı Ben Nevis manzarasına sahiptir. Harry Potter gibi pek çok ünlü filmin çekimleri bu bölgede yapılmıştır.

Peak District: Dünyanın en çok ziyaret edilen 2.doğal parkı olan bölgede sarp kayalık manzaraları ve sevimli köyler bulunmaktadır. İngiltere’nin kuzeyinde Sheffield’a oldukça yakın bulunan park oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Parkın ortasında bulunan Hope Valley İngiltere’nin en güzel manzaralarından birine sahiptir. Bölgedeki tarihi Hathersage köyü ünlü Jane Eyre ve Robin Hood romanlarının geçtiği yerdir.

York: İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri olarak bilinen York, gotik yapıtları, viking yerleşimleri ve Georgian malikaneleri ile etkileyici mimari yapılarla doludur. York’un karmakarışık sokakları İngiltere’nin en sevimli sokakları olarak ün salmıştır. 2000 yıllık tarihe sahip şehir düzensiz bir tarihe sahiptir.

work and travel | yurtdışında dil okulları - sitemap